Moja prvá rozprávková kniha?

rozprávková kniha

Rozprávková kniha: Zlaté srdiečko z Kráľovstva drahokamov

Boj dobra proti zlu

Už Vás nebudem dlhšie napínať. Je čas dozvedieť sa, o čom je moja prvá rozprávková kniha Zlaté srdiečko z Kráľovstva drahokamov:

Určená je deťom od 7 rokov a všetkým, ktorí sa radi vrátia do klasickej rozprávky. Cez rozprávača je jemne prepojená s dnešným, moderným svetom.

Stručne o knihe

Rodinke dúhového čarodejníka pána Zafíra ukradli vzácne zvieratká. Ukryť sa stihol len papagáj Orino. Za všetkým stojí strýko Platinus a chce ich moc využiť na šírenie zla a získanie bohatstva. To predsa nemôžu dopustiť. Vydajte sa teda spolu s nimi do všetkých kútov sveta, objavte nezvyčajné kráľovstvá, zažite napätie i dobrodružstvo a zachráňte zvieratká z rúk zlého Platinusa.“

Podľa anotácie je hneď jasné, že neostaneme len v Kráľovstve drahokamov. Po začítaní sa do rozprávkovej knihy Vás čaká cestovanie za napínavými a dobrodružnými príbehmi rodiny pána Zafíra Veľkomožného. So štipkou humoru a dôvtipu sa budú všetci snažiť zachrániť svoje vzácne zvieratká. Nejde však len o ne. Ak sa im to nepodarí, strýko Platinus bude možno vládnuť celému svetu. Jeho zloba a chamtivosť totiž nemá konca-kraja.

Kniha a písanie priamo k veci

Nenájdete tu dlhé opisy. Rozprávková kniha je písaná spôsobom „in medias res“, ktorý ja nazývam „ zhurta“,  t.j. idem priamo k veci. Dnešná doba je prirýchla a pozornosť detí čím ďalej kratšia. Snažím sa ich teda udržať v napätí až do konca. Nezdržujem sa zbytočnosťami. Dej nadväzuje na seba, ale niektoré časti sa môžu čítať aj ako samostatné rozprávky. Nájdete tu nielen súboj dobra a zla, ale aj poučenie a pár zaujímavosti z celého sveta. Sú tu postavy chamtivé i úprimné, sebecké, pracovité , či obetavé… Všetko dopĺňajú milé zvieratká, ktoré potrebujú pomoc.

Knihu som vlastnoručne ilustrovala a verím, že sa radi zapojíte a po jej prečítaní mi pošlete obrázky, ktoré vytvorili Vaše deti. Veľmi ma potešia a navyše ich zaradím do pripravovanej súťaže „Najviac sa mi páči…“. Chystám aj ďalšie prekvapenia pre deti. Už čoskoro ich tu nájdete.

Aby sa Vám lepšie rozhodovalo, pridávam aj ukážky.

Príjemné čítanie všetkým.

Knihu nájdete tu: Zlaté srdiečko z Kráľovstva drahokamov

Mohlo by vás zaujímať

Tvorba webstránok