Ceny sú už rozdané

tricka, hrnceky, privesky, brosne, stol

Ceny sú už rozdané

Tak konečne sú už ceny rozdanéDeti sa tešia z odmeny a ja z dobrého pocitu vidieť v ich očkách tú iskričku radosti a šťastia. Áno, trvalo to dlhšie, kým došli objednávky jednotlivých cien…

Teším sa

Teším sa, že sa to podarilo a ceny našli svojich vlastníkov. Verím, že im budú prinášať radosť a poslúžia nielen ako odmena, ale aj ako motivácia. Veď cieľom súťaže bolo motivovať deti k činom, a hoci aj maličkým, ale predsa. 

Posun vpred

Každý nový krok, či krôčik je posun vpred. A presne o to ide, nezastať, ale napredovať. Veď aj moje knihy neprišli na svet rýchlo. Pomaly po krôčikoch, skrátka ísť niekam po ceste. Áno, v dnešnej dobe je všetko prirýchle a poviete si: –  no treba čakať, kým toto, kým tamto …a to trvá „stráášne“ dlho. To sa mi nechce obetovať toľko času. Niekto povie škoda peňazí, iný energie… a to dopredu sa vzdajú. 

Nevzdávať sa

Nevzdávať sa a skúšať to znovu a znovu. Odhodlane, ako keď sa batoľa učí chodiť. Miliónkrát vstane a spadne, až dokým sa to nenaučí. A potom urobí prvý krôčik opatrne možno až ťarbavo a skúsi to. Najprv, aby bolo bližšie k matke, hračke, cumlíku. Neskôr k pieskovisku, hojdačke, kamarátom… Prechádza prekážkami postupne, až kým nedosiahne svoje ciele. Občas to každý z nás aj trošku vzdá a hľadá iný smer, inú cestu, iný cieľ. Ale to je v poriadku, dôležité je kráčať, bežať, lietať… a trebárs aj maľovať. Len tak pre radosť a nemusí to byť len kvôli cene, alebo inej odmene. Ale preto, že vás to baví a zabaví.

Poďakovanie

Všetkým zúčastneným deťom patrí odo mňa veľké poďakovanie a víťazom ešte raz gratulujem.  Prajem vám veľa radosti z cien, maľovania a kreslenia. Nech sa vám darí vo všetkom, do čoho sa pustíte. A ak aj nie, nevzdávajte to, trénujte, cvičte, užívajte si proces tvorby a výsledok sa dostaví.

Fotogaléria 

 

 

Mohlo by vás zaujímať

Deň, keď sa pred 100 rokmi narodil významný básnik Ctibor Štítnický

  Deň, keď sa pred 100 rokmi narodil významný básnik Ctibor Štítnický Šiesty september Šiesty september 2022 nás privítal až prekvapivo teplými...Čítať viac
Tvorba webstránok