Z času na čas mávame pocit, že dobre už bolo

Máte pocit, že dobre už bolo?

Máte aj vy občas pocit, že dobre už bolo? Nič sa nedarí? Všetko sa vám sype na hlavu a energia akoby šla niekam na dovolenku a zabudla sa vrátiť?
Každý sa vo svojom živote stretne podobnými pocitmi. To sa stáva…

Je to na nás

Je na nás, ako sa k tomu postavíme. Či si poplačeme v kúte, vo vani alebo spolu s dažďovými kvapkami. Či pustíme na „plné pecky“ obľúbenú hudbu. Posťažujeme sa priateľom. Alebo pár dní len prespíme so slovami – nič sa mi nechce… 

Príde čas na reštart

Po určitej dobe však príde čas na reštart.
Budem pozitívne myslieť, že to nespadne do depresií…

Čo môžem pre to urobiť

Kladieme si otázku: „Čo môžem urobiť?“
Vzdať sa je to najľahšie a zároveň najhoršie riešenie.
Vieme, že sa treba postaviť na nohy. Ono sa to ale ľahšie povie, ako urobí…

Najlepší spôsob ako začať, je prestať rozprávať a začať robiť. (Walt Disney)

Najlepšie je začať krok po kroku. Veriť si, že to dám. Že vstanem z postele, dokážem sa obliecť, aj učesať tú zničenú pani/pána v zrkadle. Usmiať sa. Chcem sa mať lepšie a budem kráčať vpred. Po malých krôčikoch, ale budem.

Nájdime úsmev každý deň 

Nájdime si každý deň aspoň jeden dôvod na úsmev. Stačí usmiať sa na niekoho. Nemusí to byť spočiatku jednoduché…, ale pôjde to.

Robme, čo nás baví

Robme čokoľvek, čo nás baví, napĺňa, pri čom možno na chvíľu zabudneme na bolesť. Je jedno či fyzickú alebo psychickú.

Áno, aj povinnosti si treba splniť, ale v čase voľna je fajn prečítať si knihu, niečo vytvoriť, zacvičiť si, ísť do kina, do parku, trebárs aj na hojdačku. Možností je neúrekom. Relaxovať hlavne aktívne.

Môže sa stať nečakané

Občas sa môže stať nečakané. Ako mne, keď píšem. Mám však aj také dni, že do písania sa mi vonkoncom nechce. Hľadám teda inú „zábavku“…aj napriek tomu, že nevládzem. Vlastne práve preto…

Zas sa mi to stalo

Pred pár týždňami sa mi to stalo zas. Chcela som len niečo vyskúšať a už tretí týždeň kreslím a maľujem. Nič veľké, aby som pri tom chvíľu obsedela. Môžem maľovať aj pri stojane. A viem od toho kedykoľvek odísť, ak potrebujem. Podarí sa, nepodarí sa?
Každý deň je to prekvapenie ako „mačka vo vreci“ a teším sa na „rozbaľovanie“. Niekedy sa to nepodarí a letí do koša, ale predtým ešte špekulujem, či sa z toho nedá vytvoriť iný obrázok.

Keď o tom dokážeš snívať, dokážeš to aj uskutočniť. (Enzo Ferrari)

Dlho som sa už k tomu nedostala

Dva roky som intenzívnejšie nekreslila, len párkrát. Zas som sa do toho musela dostať. Tréningom to bude lepšie.
Dôležitý je proces „nápad-spracovanie-prevedenie-dokončenie práce“. Jedno bez druhého neprinesie výsledok. Najviac ma poteší, že môžem improvizovať. A ak sa to niekomu zapáči, bude to bonus.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Prajem vám veľa spokojnosti pri hľadaní ďalších krokov vpred. Hlavne dobrý pocit a úsmev na tvári…

 

Mohlo by vás zaujímať

Dary

Dary Láska. Vôňa. Túžba. Pokoj. Sen.Čítať viac

Semienka

Semienka Rozjímať v objatí nežných chvíľ, čo rúca všetky mýty, aby sa ráno dotklo líčkom môjho líčka, teplými dlaňami Ty. A v...Čítať viac

Natrhal som ti kvety

Natrhal som ti kvety Máš plnú záhradu snov. Kvitnú pod Tvojimi rukami ako ja – do krásy. Vyjadria všetko aj bez slov.Čítať viac
Tvorba webstránok