Prečo som si vybrala názov lenkalienka?

Prečo?

Asi je to prvé, čo Vám napadne pri pohľade na link web stránky. Pýtate sa, prečo mám názov práve lenkalienka? Vysvetlenie je na prvý pohľad jednoduché. Budem sa tu s Vami deliť o nejednu svoju myšlienku.

Čo pre mňa znamená lenkalienka?

V detstve ma moji kamaráti často volali „lenkalienka“ . V tom čase bola táto prezývka pre mňa niečo, ako pohladenie po tvári, či priateľské potľapkanie po pleci. Možno nie som jediná a takých „Lienok“ je tu na internete viac, ale dnes pre mňa pomenovanie z dávnych čias znamená blízkosť niekoho, na kom mi záleží a komu záleží na mne…

Čo chcem dosiahnuť?

Odvtedy som prešla veľa ciest a prezývky som nezvykla dostávať, ani používať. Som učiteľka, to bude tým, ale tu určite nemám v úmysle poučovať. Skôr poskytnúť návody, nápady, viac informácii… Trošku rozvíriť „dúhový prach“ v knihách, maľovať ním, alebo ho premeniť na niečo výnimočné, čo skrášli môj i Váš svet. Reálne alebo aspoň v myšlienkach. Nech je farebnejší a znesiteľnejší. Podelím sa s Vami o svoje skúsenosti i radosti a predstavím Vám niečo z mojej tvorby – literárnej i ručnej. Vždy som chcela pracovať s deťmi, hrať sa s nimi a niečo nové ich naučiť. Odovzdať im okrem učiva aj niečo svoje a zo seba… čas i srdce.

O to sa chcem pokúsiť aj na tejto stránke – dať Vám čas i srdce. Možno Vás to tu zabaví, rozosmeje, inšpiruje, alebo sa len spolu zamyslíme nad vecami, ktoré nás zaujímajú. Svoje si tu nájdu aj rodičia a ani na deti nezabudnem.

Keď tvorím, tak lietam

Som Blíženec – vzdušné znamenie a „Keď tvorím, tak lietam“ (ako tá lienka). Mám rada nové výzvy.  Momentálne je tou výzvou vydanie mojich rozprávkových kníh a s tým spojená práca. Viac nájdete v kategórii Moje knihy. Aj preto som sa rozhodla písať tento blog a verím, že si nájde svojich čitateľov a ja známych, priateľov, či len okoloidúcich, ktorí mi úprimne povedia svoj názor, a ktovie možno raz aj Lenkalienka.

Tak vitajte u mňa!

A pozrite si svet z mojej perspektívy…

…možno aj vďaka Vám budem môcť letieť k novým obzorom.

Mohlo by vás zaujímať

Tvorba webstránok