Maľovanie pre dušu a z duše

Maľovanie pre dušu

Maľovanie je ďalším balzamom a inšpiráciou pre moju dušu. Zachytáva radosti i bolesti a lepí ich farbou na papier… 

Realita a sen

Realita, s ktorou som začínala už ako dieťa, sa mi vždy zobrazovala ľahšie ako sen. Naozaj veľmi častým tréningom som síce nedosiahla absolútnu dokonalosť, ale vedela som si prekresliť akýkoľvek obrázok. Zväčšiť, zmenšiť, zúžiť i nakresliť, či namaľovať ho v inej mierke… Ak som mala vymýšľať, bolo to ťažšie. Nikdy som nebola dosť spokojná s výsledkom. Prerábala som to tak dlho, až som to nechala iným… Nie, že by som nemala fantáziu, naopak, len prsty akoby nechceli preniesť obraz z hlavy tak verne, ako som chcela. A možno som len mala na seba veľké nároky

Využitie v práci

Vždy sa mi tieto schopnosti zišli v mojej práci. Veď deti tiež učím kresliť a maľovať. Zdobenie triedy, chodby, nástenky, výroba pomôcok… Nech sa cítia v škole príjemne. Rovnako to je aj na hodinách výtvarnej výchovy, pracovnom vyučovaní a krúžku „Tvorivé dielne„. 

Doma tiež maľujem

Aj doma rada maľujem. Najčastejšie steny v izbách…valčekom aj štetcom. Párkrát som využila maľovanie aj pre vlastnú radosť a namaľovala som si na stenu obrazy. Boli to obrazy, ktoré sa mi tak veľmi páčili, že som nimi vyzdobila bývanie. Autorom originálov je Ľubo Repasky . Ja som ich „preniesla“ z plátna na stenu, zväčšila a upravila farby, aby ladili s miestnosťou.

 

Moja verzia Levoče (vľavo-150x130cm) Ľ. Repasky, Levoča originál (vpravo -50x30cm)

 

Pre radosť z maľovania

Vždy mi maľovanie aj natieračske práce robia radosť. Či je to stena, plot, záhradný stôl alebo obrázok do pamätníčka žiačikom, tešia ma rovnako ako tvorba obrazu, obrázku do knihy alebo skice. Baví ma rudka, akrylové farby, kresba tušom, kolorovaná kresba, vosková technika – enkaustika. Rovnako sa pri nich „zabudnem“ ako pri písaní. Pomáhajú upokojiť moju dušu a spomaliť myšlienky.

Prekvapenie z výsledkov

Motivuje ma samotná práca, ale aj prekvapenie z výsledkov môjho snaženia. Občas je výsledkom aj nepodarok a letí do koša, ale ak sa práca podarí, ženie ma to vpred. Časom sa začalo dariť aj v realizácii mojich fantazijných obrázkov a to ma utvrdzuje v presvedčení, že je to tá správna cesta k tvorivosti a aj písaniu. 

Moje maľovanie na počítači

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať

Tvorba webstránok